Nowa Cegielnia · Materiały Budowlane · Materace · Drzwi · Domy z keramzytu · Mikrosilniki · Komputery · Salon Urody

nowa cegielnia Knurów

komputery knurów

INTERNATIONAL MOBILE SYSTEMS

Drukarki, skanery, części zamienne do komputerów, akcesoria, przenośne komputery Knurów ul. Jęczmienna 4

+664-291-444 · n@pisz · mapa>

InMoS KOMPUTERY KNURÓW


Nasza firma od wielu już lat zajmuje się sprzedażą używanego oraz nowego sprzętu komputerowego. Dzięki zdobytemu doświadczeniu jesteśmy w stanie zaproponować Państwu produkty najbardziej cenionych marek oraz ich prestiżowe modele w przystępnych cenach. Przez cały okres obecności na rynku staramy się zaspokajać potrzeby komputery knurównaszych klientów i zwracać uwagę na ich spostrzeżenia i wnioski. Dlatego też pracujemy obecnie nadstworzeniem strony internetowej, a w przyszłości sklepu internetowego abyście mogli Państwo skorzystać z naszych usług nie tylko przez portal Allegro (Zobacz nasz profil na Allegro ) ale również przez w pełni profesjonalny sklep on-line. Zapytania prosimy kierować telefonicznie pod nr 664-291-444 lub pocztą m@il- inmos@o2.pl


Galeria w budowie ....

 

Czy Wiesz, że ... Historycznie pierwszym komputerem przenośnym (pralaptopem) był IBM 5100. Zaprezentowany w 1975 roku komputer początkowo miał spełniać jedno zadanie – być w pełni funkcjonalnym, przenośnym komputerem. Pomysł był odważny, ale wykonanie dalekie od pierwowzoru laptopa. Całość wyglądała jak wydłużona maszyna do pisania z malutkim, pięciocalowym ekranem kineskopowym. Wszystko można było stosunkowo łatwo, jak na tamte czasy, przenosić. Lecz pojęcie "przenośny" tyczyło wyłącznie silnych ;) . Maszyna ważyła aż 24 kilogramy. 

Pomysł umieszczenia ekranu w otwieranej klapce i nadania wszystkiemu przenośnej funkcji to dzieło producenta GRiD Compass 1100, który na rynku pojawił się dokładnie 31 lat temu - 1982 rok. Na taką konstrukcję pozwoliło użycie ekranów LCD. Nie był to pierwszy prototyp tego typu, ale była to pierwsza komercyjnie dostępna taka maszyna. Kosztujący od 8 do 20 tysięcy dolarów komputer używany był przede wszystkim w wojsku oraz w NASA. Posiadał mały ekran o rozdzielczości 320x240 oraz 340 kilobajtów pamięci. Działał w oparciu o własny system operacyjny GRiD-OS. Więcej w serwisie internetowym Stare komputery /źródło/.

 

zobacz Nowa Cegielnia | materace Knurów